20 juni 2021 Gebruikers online: 21
Agenda
Bonthuis en Vaartjes

Actie om tekort aan producten bij voedselbank te voorkomen 

Geplaatst op: 11 november 2020

Mede door de coronamaatregelen heeft de inzamelingsactie bij de supermarkten minder opgeleverd dan in andere jaren en is de voorraad daardoor kleiner dan normaal. Foto Gerrit Slurink

De Voedselbank Zwartewaterland houdt van donderdag 19 t/m zaterdag 21 november 2020 een inzamelingsactie van houdbare voedselproducten bij de supermarkten in Zwartewaterland.  

Steeds meer voedselbanken in Nederland kampen met tekorten. Klanten krijgen daarom minder uitgebreide voedselpakketten mee. Supermarkten en voedselfabrikanten bewaken steeds scherper hun voorraden. Producten die tegen de houdbaarheidsdatum aanzitten worden vaak tegen zeer lage prijzen verkocht, terwijl die in het verleden vaak naar de voedselbanken gingen.

De eigen buffervoorraad uit eerdere acties in Zwartewaterland slinkt daardoor ook hard en het einde van die voorraad is in zicht. De eigen financiële middelen zijn niet onbeperkt om zelf producten bij te kopen. De lang houdbare basisproducten zorgen voor een noodzakelijke aanvulling op de voedselpakketten. Om het tekort aan deze basisproducten op te vangen is de noodzaak van deze actie groot. In onze gemeente Zwartewaterland zijn momenteel zo’n 50 adressen mede afhankelijk van een voedselpakket. Door de economische gevolgen van het Covid-19 virus zal de vraag de komende tijd waarschijnlijk alleen maar toenemen, is de verwachting bij Voedselbank Nederland. 

De Voedselbank werkt met alleen vrijwilligers die zich een aantal uren per week inzetten om er voor te zorgen dat er een goed pakket komt. Onder die vrijwilligers zijn ook mensen die onder de risicogroep van het coronavirus vallen. Met het toenemende aantal besmettingen in Zwartewaterland willen wij, als Voedselbank Zwartewaterland, u en onze vrijwilligers zo min mogelijk bloot stellen aan mogelijk besmettingsgevaar en daardoor is deze actie anders van opzet dan voorgaande acties. Bij de Boni en Jumbo in Hasselt, de Boni en Albert Heijn in Genemuiden en de Coöp in Zwartsluis staat een kraampje waarop door de Voedselbank uitgekozen artikelen zijn uitgestald. U kunt desgewenst één of meerdere van deze producten kopen. Na het afrekenen bij de kassa kunt u deze deponeren in een winkelwagen bij de uitgang. Medewerkers van de supermarkt dragen er zorg voor dat er steeds een nieuwe winkelwagen komt te staan als deze vol is. Vrijwilligers van de Voedselbank halen de gedoneerde producten op om die naar hun eigen magazijn te brengen.  

Bij voorgaande acties was er ook gelegenheid om eventueel een donatie in een daarvoor bestemde bus te doen. Gezien de opzet van deze actie zien wij daar uit veiligheidsoverwegingen vanaf. Maakt u echter liever de keus om een financiële bijdrage te leveren dan is dat ook zeer welkom en kan dit door overmaking op rekeningnummer NL63 RABO 0161 0577 21 van de Stichting Voedselbank Zwartewaterland. De vrijwilligers geven aan dat we met zijn allen deze actie tot en succes kunnen maken.  

 

Gepubliceerd door Klaas Jansen

Reacties zijn gesloten.

Nightstore