Van Genemuiden naar Hasselt: Rik Sollie kiest voor Olympia’28
Geplaatst op: 27 juni 2026
Rik Sollie (23) is speler van Olympia’28 geworden. De middenvelder komt over van SC Genemuiden, waar hij van jongs af aan voetbalde en de afgelopen jaren uitkwam voor de tweede selectie. Sinds januari woont hij samen met zijn vriendin in Hasselt. “Ik kijk ernaar uit om deel uit te maken van Olympia’28.”
Als basisspeler van Genemuiden 2 werd hij in de afgelopen vijf jaar twee keer kampioen en won hij ook de beker. “Ik had het goed naar mijn zin bij Genemuiden”, vertelt Rik. “Maar ik woon nu in Hasselt en dan wil je hier ook iets opbouwen. Bovendien was ik toe aan een nieuwe uitdaging.”
Rik is een rechtsbenige verdedigende middenvelder die het liefst als ‘zes’ of ‘acht’ speelt. Hij omschrijft zichzelf als een box-to-box-speler die graag veel meters maakt en regelmatig mee opkomt in de aanval. “Ik houd van duels”, zegt hij. Als verbeterpunt noemt hij zijn spelverdeling. Naast het voetbal is Rik regelmatig in de sportschool te vinden en loopt hij hard. Eerder dit jaar voltooide hij zijn eerste halve marathon.
De nieuwe aanwinst trainde in de weken voor de zomerstop al twee keer mee met de eerste selectie. Ook bezocht hij onlangs samen met zijn vader en opa de halve finale van Olympia’28 in Zwartsluis. De sfeer binnen de club sprak hem direct aan. “Ik hoop hier bij te dragen aan iets moois”, besluit hij.



